PL / DE / ENG


PL / DE / ENG

PL / DE / ENG

AKTUALNOŚCIZmiany w prawie Zamówień Publicznych: cena nie będzie najważniejsza


Polskie Radio: To już ostatnie dni na zgłaszanie uwag do projektu zmian w prawie zamówień publicznych. To ma być rewolucja w przetargach. Zamawiający, który odrzuci ofertę będzie musiał to uzasadnić, a po wykonaniu zamówienia będzie musiał je ocenić. To odejście od kryterium ceny, które jest zmorą zamówień publicznych.
 
Według nowych przepisów wszystkie ogłoszenia dotyczące zamówień znajdą się w Biuletynie Informacji Publicznej. To wszystko ma zachęcić firmy do startowania w przetargach. Pracodawcy RP zwracają jednak uwagę, że nowe prawo nie daje wykonawcom możliwości wpływania na kształt umowy. Mecenas Jakub Pawelec wskazuje, że w projekcie co prawda znalazł się zapis o konsultacjach, ale może okazać się martwy, bo nie ma obowiązku organizowania takich konsultacji. Jego zdaniem przepis powinien zostać "zaostrzony", tak by zamawiający miał obowiązek zorganizowania takich konsultacji, o ile potencjalni wykonawcy wyrażą nimi zainteresowanie.

Konsultacje nowego prawa potrwają do 23 lutego. Nieoficjalnie mówi się, że rząd ma zająć się projektem przed wakacjami. Nowe prawo ma wejść w życie od stycznia przyszłego roku.

Materiał jest dostępny tutaj:
https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/2259799,Beda-zmiany-w-prawie-zamowien-publicznych-Cena-nie-bedzie-najwazniejsza
©Mazurek.pl - All Rights Reserved
Projekt i realizacja ARTREPUBLICA Rafał Poławski


©Mazurek.pl - All Rights Reserved
Projekt i realizacja ARTREPUBLICA Rafał Poławski